Wrzesień 16 2019 06:23:48
  FACEBOOK


  FILMY O SZKOLE

  JUBILEUSZ

INFORMACJE

  Nawigacja
Strona Główna
Adres i telefony
Patron szkoły
Statut szkoły
Nauczyciele
Absolwenci

Jnformacje
Artykuły
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj

K gości-stare wpisy
Galeria - ZSE
Archiwum - Web Albumy
Galeria - stare zdjęcia
  Egzaminy
 • Matura
 •   Dla ucznia i rodzica
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  PODRĘCZNIKI
  Dziennik internetowy
  Instrukcja logowania
  STATUT
  WSO
  System oceniania zachowania
  SKRZYNKA PYTAŃ
  I UWAG

  Napisz do dyrektora
    Strony przedmiotowe
  Biologia
  Język angielski
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Obsługa Konsumenta
  Organizacja pracy służby pięter

  Climate Change in Europe
  Szkoła partnerska
   2012 - Dni otwarte


  Dni Otwarte w Zespole Szkół Ekonomicznych

  12 i 13 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. KEN w Brzozowie odbyły się Dni Otwarte, na które zostali zaproszeni uczniowie gimnazjów naszego powiatu. Przez szkołę przewinęły się tłumy młodych ludzi, którzy już niedługo staną przed trudnym wyborem dalszego kształcenia w szkole ponadgimnazjalnej.
  Na czas Dni Otwartych, specjalnie dla gimnazjalistów, brzozowski Ekonomik zmienił się
  w pięciogwiazdkowy „Hotel Ekonom”(od roku Technikum Nr 1 kształci w zawodzie: technik hotelarstwa). Przy wejściu do budynku gości witali szkolni recepcjoniści, którzy zapraszali opiekunów i młodzież do wycieczki po naszej szkole. Grupy zwiedzających oprowadzał po salach boy hotelowy.

  Pierwszym przystankiem podczas zwiedzania była pracownia gastronomiczna, która zmieniła się w hotelową kuchnię. Gimnazjaliści zobaczyli jak prowadzi się zajęciach praktyczne na naszej pracowni oraz uzyskali cenne informacje dotyczące kierunku jakim jest technik żywienia i usług gastronomicznych. Uczniowie z tego profilu prezentowali młodszym kolegom swoje umiejętności w dekorowaniu potraw, czy w efektownym podaniu dań. Gimnazjaliści mogli sami ocenić efekty pracy młodych kucharzy, kosztując na bieżąco przygotowywane zakąski i ciasteczka.

  Następny etap wycieczki stanowiła prezentacja kolejnego zawodu w naszej szkole tj.: technika hotelarstwa oraz profili w II Liceum Ogólnokształcącym. W sali został przygotowany pokój hotelowy, który posłużył jako pomoc w prezentacji kierunku. Gimnazjaliści dowiedzieli się, na czym polega kształcenie oraz
  w jakich zawodach mogą pracować po ukończeniu tegoż kierunku. Natomiast II LO zaprezentowało klasę o profilu humanistycznym oraz o profilu pierwsza pomoc z ratownictwem medycznym. Młodzi ratownicy przeprowadzili szybki kurs pierwszej pomocy w hotelowym punkcie medycznym.

  Finałowy przystanek zwiedzania naszej szkoły stanowiła klasa zmieniona w hotelową salę konferencyjną, w której odbywała się Rada Ekonomistów. Najlepsze rzeczy zostawia się na koniec, dlatego też dwa główne zawody w Technikum nr 1: technik ekonomista i technik handlowiec, zostały zaprezentowane jako ostatnie. Uczniowie Ekonomika zmienili się na czas Dni Otwartych w maklerów giełdowych, nowoczesnych księgowych i biznesmenów. Młodzi ekonomiści, podczas krótkiego wykładu, obalili mit nudnego zawodu ekonomisty, czy handlowca – sprzedawcy. Zaprezentowali gimnazjalistom jak wygląda prowadzenie własnej firmy (na przykładzie symulacyjnego przedsiębiorstwa),czyli jak prowadzić księgowość, kadry i płace, wykorzystując specjalistyczne programy komputerowe.

  Na zakończenie prezentacji szkoły Ekonomik mógł pochwalić się projekcją filmu promującego ZSE. Powstał on dzięki wsparciu dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, a przede wszystkim dzięki zaangażowaniu uczniów. Film ukazuje przekrój kierunków kształcenia z lekkim przymrużeniem oka.
  Ostateczną ocenę Dni Otwartych poznamy we wrześniu, gdy abiturienci gimnazjów wstąpią w progi Zespołu Szkół Ekonomicznych.

  Małgorzata Fiedeń
  uczennica kl. III Technikum Nr 1

  GALERIA
    
  Rekrutacja 2019

  LOGOWANIE
  do systemu rekrutacji


 • Oferta
  II Liceum Ogólnokształcące
  Technikum Nr 1
  Technik ekonomista
  Technik rachunkowości
  Technik handlowiec
  Technik hotelarstwa
  Technik żywienia i usług gastronomicznych
 • FILM promocyjny
 • Regulamin rekrutacji
 • Terminy
 •   Plan lekcji
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  Archiwum planów
    Dziennik internetowy

  Instrukcja logowania
    
    BIBLIOTEKA
    POTĘGUJEMY KOMPETENCJE
    Linki


    Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   
     Powered by v6.00.307 © 2003-2005
  Phase II by:
  3797409 Unikalnych wizyt