2010 - Frazeologizmy w powszechnym użyciu
Dodane przez jurek dnia Luty 20 2011 20:21:58
SZKOLNY KONKURS „FRAZEOLOGIZMY W POWSZECHNYM UŻYCIU”

Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zorganizowali po raz kolejny szkolny konkurs. W tym roku nasi uczniowie mogli wykazać się wiedzą w konkursie „Frazeologizmy w powszechnym użyciu”.
Rozszerzona zawartość newsa
Szkolny Konkurs „Frazeologizmy w powszechnym użyciu”


Tekst autorstwa Pani Renaty Stach

Nauczyciele bibliotekarze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zorganizowali po raz kolejny szkolny konkurs. W tym roku nasi uczniowie mogli wykazać się wiedzą
w konkursie „Frazeologizmy w powszechnym użyciu”. I etap odbył się 7 grudnia 2010 roku w bibliotece szkolnej i miał formę testu pisemnego. Uczniowie, którzy uzyskali największą ilość punktów, przeszli do II etapu, a ten został przeprowadzony 16 lutego. Miał on formę zadań ustnych i uczennice mogły wykazać się wiedzą i oczytaniem. Komisja w składzie: Joanna Rygiel, Renata Stach i Sabina Niemczyk wyłoniła osoby z największą ilością punktów.

W konkursie zwyciężyły następujące uczennice:

I miejsce – Amanda Gołda z klasy I TE a
II miejsce – Aleksandra Rachwał z klasy I TE b
III miejsce – Paulina Śmiałowska z klasy I TE a

Zwyciężczynie otrzymają nagrody książkowe, dyplomy, dodatnie punkty z zachowania i oceny bardzo dobre z języka polskiego.
Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do pogłębiania wiedzy na temat frazeologizmów, wzbogacić słownictwo i uświadomić, że w świecie współczesnym funkcjonują związki pochodzące z Biblii, mitologii, literatury, historii i życia codziennego.