2011 - Otwarta Firma
Dodane przez jurek dnia Listopad 06 2011 20:21:08

Otwarta firma – Projekt dla szkół – Projekt dla firmW dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach.

Rozszerzona zawartość newsa

Otwarta firma – Projekt dla szkół – Projekt dla firmW dniach 14-20 listopada 2011 roku, po raz czwarty w Polsce, zorganizowany zostanie Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w ponad 100 krajach. Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii, Gordon Brown, brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark oraz amerykańska Fundacja Kauffmana. Celem jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.
Przewodniczącym Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce jest Pan Waldemar Pawlak, Wicepremier RP i Minister Gospodarki.
W ramach tego projektu w dniu 15 listopada o godzinie 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzozowie zostanie zorganizowane spotkanie przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców z młodzieżą pod hasłem „Otwarta firma”.

Zaproszeni goście to:
• Pan Andrzej Bieńczak – właściciel firmy ELEO – BUDMAX w Brzozowie
• Państwo Alina i Tadeusz Zygarowiczowie – właściciele firmy ALTA w Brzozowie

Udział w projekcie stanowi dla uczniów możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, kształtuje w nich przedsiębiorcze postawy oraz uczy kreatywności i asertywności. Dla przedsiębiorstw jest to natomiast dobra okazja do promocji firmy w regionie oraz przekazania młodym ludziom praktycznych wskazówek dotyczących prowadzenia własnego biznesu w warunkach zmieniającej się koniunktury i wahań na rynku pracy.

Do udziału w spotkaniu zapraszają koordynatorki projektu w szkole – Dorota Więch – Zięba, Elżbieta Leń i Marita Bryś.