2012 - EURO 2012
Dodane przez jurek dnia Czerwiec 06 2012 11:36:27

Rozszerzona zawartość newsa
KO/2012-06-05
POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami
W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas, proszę o aktywne przyłączenie się do akcji ...List Podkarpackiego Kuratora Oświaty


Podkarpacki Kurator Oświaty
ul. Grunwaldzka 15
35-959 RzeszówSzanowni Państwo
dyrektorzy przedszkoli, szkół i innych placówek
województwa podkarpackiego.

W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Pani Krystyny Szumilas, proszę o aktywne przyłączenie się do akcji: "POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami."

Już 8 czerwca rozpoczynają się w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. UEFA EURO 2012 to szansa na zaprezentowanie naszego kraju z jak najlepszej strony. Wizerunek Polski nie będzie zależał wyłącznie od wyniku sportowego naszej reprezentacji ale również od wrażeń, jakie będą udziałem kibiców, którzy odwiedzą nasz kraj. Razem możemy zapewnić niezapomnianą atmosferę tego piłkarskiego święta nie tylko w miastach-gospodarzach meczów.

Dlatego 25 maja ruszyła kampania społeczna "POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami". Jej głównymi organizatorami są, między innymi, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Narodowe Centrum Kultury. Są w niej wykorzystywane różnorodne narzędzia i kanały komunikacyjne.

Głównym celem działań jest zaangażowanie Polaków do zaprezentowania się jako społeczeństwo otwarte, gościnne i serdeczne. Chcemy zachęcić rodaków do pokazania naszej tradycyjnej, fantastycznej gościnności!

Zwracam się do dyrektorów szkół o włączenie przesłania kampanii społecznej "POLACY 2012. Wszyscy jesteśmy gospodarzami" do treści zajęć z uczniami, tak aby wzmocnić wychowawczy charakter tej akcji.

Plakaty informacyjne o akcji proszę odbierać w Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wydziale Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa oraz w Oddziałach Kuratorium w Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu.

Strona internetowa akcji http://www.facebook.com/2012WszyscyJestesmyGospodarzami

Z poważaniem

Podkarpacki Kurator Oświaty
Jacek Wojtas
Jacek Wojtas