2012 - Rzeszowski Salon Maturzystów
Dodane przez jurek dnia Wrzesień 20 2012 23:14:19
Rzeszowski Salon Maturzystów

W dniach 11-12 września br. na Politechnice Rzeszowskiej odbył się Rzeszowski Salon Maturzystów „Perspektywy 2012”. Jak czytamy na stronie internetowej Politechniki: „Jest to największa kampania informacyjna organizowana przez Fundację Perspektywy, przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tegorocznych maturzystów.
Rozszerzona zawartość newsa
Przedsięwzięcie ma na celu pomóc młodym ludziom przygotować się do egzaminu maturalnego uwzględniając kryteria wymagane podczas rekrutacji na studia wyższe oraz dokonać wyboru właściwej uczelni i kierunku studiów mając na uwadze zarówno zainteresowania jak i zapotrzebowania potencjalnych pracodawców.”
Tegoroczni maturzyści z naszej szkoły dołączyli do Salonu Maturzystów 12. września. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą uczelni wyższych, takich jak min.: Politechnika Warszawska, Uniwersytet Wrocławski, AGH w Krakowie, UMCS w Lublinie, PWSZ w Jarosławiu. Po zwiedzeniu stoisk przygotowanych przez owe szkoły i otrzymanie ulotek informacyjnych oraz innych gadżetów uczniowie mieli dwugodzinną przerwę, podczas której mogli pokrótce zwiedzić Miasteczko Akademickie Politechniki i zregenerować siły na dalszą część dnia. A o godzinie 12 nasi maturzyści wysłuchali 3 wykładów, podczas których eksperci z Okręgowej Komisji Edukacyjnej w Krakowie starali się rozwiać obawy związane z egzaminem dojrzałości. Wykłady dotyczyły: matury z WOS-u, geografii oraz matematyki.

M. F.

Zdjęcia można obejrzeć w galerii zobacz