2017/2018 - DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Grudzień 12 2017 13:56:03
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Rozszerzona zawartość newsa
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września 2017r. w naszej szkole, realizując Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odbyła się ogólnopolska akcja Dzień Głośnego Czytania. Projektem edukacyjnym, zostały objęte wszystkie oddziały klasowe w szkole. Na 4 lekcyjnej, uczniowie wspólnie z nauczycielami oddawali się głośnej lekturze wybranej przez siebie książki. Propozycje książkowe można było wybrać z wcześniej przygotowanej ekspozycji, która stanowiła część księgozbioru biblioteki szkolnej. Akcja wzbudziła entuzjazm młodzieży, a także nauczycieli, którzy niejednokrotnie dzielili się z uczniami ulubionymi tytułami książek.
Jednocześnie odbyły się dwa przedsięwzięcia w ramach akcji Dzień Głośnego Czytania: w Domu Pomocy Społecznej Spokojna Przystań w Brzozowie i Samorządowym Przedszkolu Nr 2 w Brzozowie.
We wrześniu i październiku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzali pensjonariuszy DPS. Jedną z form wspólnego spędzania czasu było głośne czytanie osobom starszym i niepełnosprawnym.
18 października 2017 r. uczniowie z kl. 3a odwiedzili dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Brzozowie. Przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały na starszych kolegów, którzy przeczytali z podziałem na role znaną wszystkim bajkę Czerwony Kapturek. Następnie młodzież umiliła dzieciakom czas wspólną zabawą.

Joanna Sperber-Rygiel
Sabina Niemczyk
Justyna Oleniacz


Zdjęcia z akcji są w naszej GALERII.