2017/2018 - INTERAKTYWNY TURNIEJ QUIZSPOTTER
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Marzec 01 2018 08:35:18
INTERAKTYWNY TURNIEJ QUIZSPOTTER
Rozszerzona zawartość newsa
INTERAKTYWNY TURNIEJ QUIZSPOTTER

Korzystając z zaproszenia wystosowanego przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie do dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół zawodowych województwa podkarpackiego, dnia 5 stycznia 2018r. uczennice naszej szkoły tj. Aleksandra Rychlicka i Katarzyna Fic z kl. III TE wraz z dyrektorem szkoły Jerzym Olearczykiem oraz nauczycielem przedsiębiorczości Elżbietą Leń, wzięli udział w Podkarpackim Forum Edukacji Zawodowej nt. Prowadzenie działalności gospodarczej, które miało miejsce w sali audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Forum przyświecała idea propagowania nowoczesnych form edukacji i poszerzanie wiedzy z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.

Podczas konferencji wystąpiła Pani Małgorzata Rauch -Podkarpacki Kurator Oświaty. Prelegentami byli przedstawiciele: WUP, ZUS, Fundacji INUP oraz firmy Revas.

Bardzo atrakcyjnym punktem programu był turniej, w którym wzięła udział nasza uczennica Aleksandra Rychlicka. Jego celem było upowszechnianie wiedzy na temat prowadzenia działalności gospodarczej wśród uczniów średnich szkół zawodowych oraz propagowanie nowoczesnych form prezentowania wiedzy i umiejętności w obszarze edukacji zawodowej. Został on przeprowadzony w nowoczesnej formule Quizspotter, gdzie każdy z graczy otrzymał na czas konkursu naładowane urządzenie (tablet) niezbędne do uczestnictwa w grze, a także miał możliwość obserwowania pytań oraz ranking najlepszych graczy na telebimie. Widzowie zgromadzeni w miejscu imprezy również mieli taką możliwość, co wywoływało duże emocje. Formuła Quizspotter jest bardzo atrakcyjną i widowiskową formą przeprowadzania konkursu, podczas której uczestnicy muszą wykazać się szybkim refleksem, gdyż ten kto w krótszym czasie odpowiadał na pytanie otrzymywał wyższe punkty.

Ola, po zaciętej walce, zajęła ostatecznie 6 miejsce. Jej skuteczność wyniosła 95% (udzieliła 19 poprawnych odpowiedzi na 20 pytań). Zwycięzcom wręczono puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów, były też upominki dla pozostałych uczestników quizu.

Tego rodzaju przedsięwzięcie korzystające z multimedialnego systemu Quizspotter zorganizowano w Rzeszowie po raz pierwszy. Czekamy na kolejne edycje konkursuElżbieta Leń


Zdjęcia z quizu są w naszej GALERII.

Filmiki z quizu są TUTAJ.