2017/2018 - XXII OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ
Dodane przez jurek dnia Czerwiec 14 2018 09:01:49




DOMINIKA DEREŃ

LAUREATKĄ

XXII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

Rozszerzona zawartość newsa
DOMINIKA DEREŃ

LAUREATKĄ

XXII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ


W tym roku zakres merytoryczny konkursu obejmował: Księgę Psalmów, List do Galatów i List do Filipian (wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem).

Olimpiada składała się z trzech etapów. Pierwszy szkolny odbył się 13 marca 2018 r. Do drugiego diecezjalnego zakwalifikowali się: Dominika Dereń, Joanna Antoń, Eliza Siwulska oraz Tomasz Hućko. Zmagania etapu drugiego miały miejsce 18 kwietnia 2018 w Przemyślu. Podobnie jak w ubiegłym roku najlepszą na tym etapie okazała się Dominika. Jedną z nagród za zajęcie 1 miejsca, obok udziału w finale, była możliwość wzięcia udziału w Spotkaniu Młodych z Biblią 10- 11 maja na Jasnej Górze.

Uczennica klasy II F wystąpiła w finale konkursu 4-5 czerwca 2018 w Niepokalanowie. W finale wzięło udział 118 osób (wyłonionych spośród 30 tyś. uczestników). Po ogłoszeniu wyników części pisemnej, młodzież wzięła udział w etapie ustnym konkursu. Ostatecznie Dominika zmagania konkursowe zakończyła na IV miejscu.

Na uczestników konkursu czekało wiele atrakcji min. wystąpił zespół Wyrwani z niewoli. Formację tworzą dwaj hip-hopowi artyści, Jacek „Heres” Zajkowski i Piotr Zalewski. Obaj niegdyś uwikłani w uzależnienia, przeżyli głębokie przemiany duchowe.

Naszej uczennicy składamy gratulacje.

Zdjęcia z poszczególnych etapów można obejrzeć w naszej galerii:
Etap szkolny
Etap diecezjalny
Spotkanie na Jasnej Górze
Finał