SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W BRZOZOWIE W FINALE PROJEKTU „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE”
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Czerwiec 14 2018 10:10:23
SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W BRZOZOWIE W FINALE PROJEKTU „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE”


Rozszerzona zawartość newsa
SUKCES UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W BRZOZOWIE W FINALE PROJEKTU „PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE”

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie – Katarzyna Fic, Aleksandra Rychlicka i Wojciech Małkuch zdobyli III miejsce w finale konkursu "Przedsiębiorczość w praktyce", który odbył się 6 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, przy współpracy z oddziałem ZUS w Rzeszowie, Izbą Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, oddziałem okręgowym NBP w Rzeszowie oraz Uniwersytetem Rzeszowskim, Politechniką Rzeszowską, Zespołem Szkół Licealnych w Leżajsku, Zespołem Szkół Nr 2 w Rzeszowie i Zespołem Szkół Nr 4 w Jaśle.
W projekcie uczestniczyło 759 osób. 26 szkół wzięło udział w półfinale, a w finale 6 szkół zaprezentowało swoje biznesplany.

Realizacja projektu przebiegała trzystopniowo. W pierwszym, młodzież w swoich szkołach uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich. Uczniowie, pracując w trzyosobowych zespołach, raz w miesiącu wykonywali zadania praktyczne. i rozwiązywali test.

20 kwietnia w Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku odbył się półfinał projektu. Jego uczestnikami zostały zespoły, które zdobyły najwyższą liczbę punktów w I etapie. W etapie tym uczniowie ZSE zdobyli największą liczbę punktów kwalifikując się do finału.
Podczas trzeciego – finałowego etapu, reprezentacje sześciu najlepszych szkół, przedstawiły swoje biznesplany oraz udzielały odpowiedzi na pytania jury.

Wychodząc naprzeciwko potrzebom rynku uczniowie ZSE postanowili stworzyć niepowtarzalny biznes Klubokawiarni PLANSZÓWKA, gdzie ludzie w każdym wieku mogliby w miłej atmosferze spędzić czas grając w gry planszowe. Komisja konkursowa doceniła zarówno oryginalność pomysłu jak i formę prezentacji biznesplanu.

Dorota Więch – Zięba opiekun uczniów.

Zdjęcia są w naszej GALERII.