UCZNIOWIE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO NA KONGRESIE 590 W JASIONCE
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Listopad 22 2018 08:00:16
UCZNIOWIE TECHNIKUM EKONOMICZNEGO NA KONGRESIE 590 W JASIONCE


Rozszerzona zawartość newsa
W czwartek i piątek (15 i 16 listopada) Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa po raz trzeci zapełniło się przedstawicielami świata polityki, biznesu, kultury, sztuki, nauki oraz organizacji pozarządowych.

To jedno z większych wydarzeń ekonomiczno - gospodarczych w Polsce objęte honorowym patronatem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Kongres 590 to arena wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych.

Grupa 11 uczniów klas II, III i IV technikum ekonomicznego miała okazję uczestniczyć w tym prestiżowym wydarzeniu. Nazwa imprezy wzięła się od prefiksu kodu kreskowego, którym oznaczane są towary wytwarzane przez polskie firmy. Pomysłodawcą jest Fundacja im. Sławomira Skrzypka. Kongres jest okazją do wymiany idei i doświadczeń biznesu, nauki, polityki.

Zwiedzając centrum kongresowe można było spotkać przedstawicieli rządu - Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Minister Finansów Teresę Czerwińską, Prezesa NBP Adama Glapińskiego a także prezesów i członków zarządu polskich i międzynarodowych firm, profesorów wyższych uczelni, polityków, dziennikarzy.

Uczniowie wysłuchali wystąpienia Premiera Mateusza Morawieckiego oraz uczestniczyli w debatach: „Rynek kapitałowy w Polsce – diagnoza problemów, zmiany w regulacjach i standardach działania, perspektywy rozwoju”, „Rola banków centralnych i nadzoru w zmieniającym się świecie” oraz „Sytuacja MSP po pół roku funkcjonowania Konstytucji Biznesu”.

Ponadto na stanowisku NBP obejrzeliśmy multimedialną wystawę „Historia pieniądza”, na stanowisku KGHM każdy mógł potrzymać sztabkę złota wartą 880 tysięcy złotych, obejrzeliśmy pierwszy pojazd elektryczny Triggo, a w Strefie Biznesu na wygodnych kanapach wypiliśmy kawę wśród przedstawicieli biznesu i polityki.

Opiekun Dorota Więch – Zięba

Zdjęcia są w naszej GALERII.

Filmik jest TUTAJ.