ETAP OKRĘGOWY XXVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Kwiecień 02 2019 12:45:06
ETAP OKRĘGOWY XXVII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA PCK


Rozszerzona zawartość newsa

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia jest konkursem wieloetapowym i obejmuje następujące szczeble: szkolny, rejonowy, okręgowy ( inaczej wojewódzki ) i centralny ( czyli finał ).

W dniu 15 marca 2019r. odbył się w Rzeszowie Podkarpacki Etap Okręgowy XXVI Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestniczyli w nim uczniowie podkarpackich szkół w podziale na dwie grupy wiekowe.

W kategorii szkół średnich Dominika Dereń zajęła II miejsce przegrywając jedynie dwoma punktami z uczennicą Zespołu Szkół Spożywczych im. T. Rylskiego w Rzeszowie.

Podczas etapu okręgowego uczestnicy olimpiady rozwiązywali test dotyczący zdrowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, ekologii oraz znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo uczestnicy musieli również omówić przebieg akcji prozdrowotnej, którą przeprowadzili w swoim środowisku lokalnym. W tym roku Dominika przeprowadziła w naszej szkole akcję ” Mądrze i zdrowo, bo na sportowo”, która składała się z dwóch etapów. Pierwszy etap akcji promujący zdrowy tryb życia odbył się 7.12.2018 r. o godz. 7:10 na Pływalni Posejdon w Brzozowie. Chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Aqua aerobiku. Ta forma ćwiczeń miała przekonać młodzież, że aktywność fizyczna wcale nie jest taka straszna i męcząca.

Podczas kolejnego etapu , który odbył się 26 lutego Dominika zachęcała uczestników do zmiany swoich przyzwyczajeń żywieniowych. W tym celu grupa uczniów przygotowała koktajle owocowo – warzywne, które były propozycją zdrowego posiłku.

Gratulujemy Dominice i życzymy dalszych sukcesów!!!