UCZEŃ ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRAWA KANONICZNEGO
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Kwiecień 12 2019 11:46:08
UCZEŃ ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PRAWA KANONICZNEGO


Rozszerzona zawartość newsa


WARSZAWA CZEKA!


Studencko-doktoranckie Koło Naukowe Prawa Kanonicznego Regula Iuris działające na Wydziale Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie już po raz trzeci zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Prawa Kanonicznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie naszej szkoły – Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie - odpowiedzieli po raz drugi pozytywnie na zaproszenie do wzięcia udziału w tymże konkursie. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Chrzest i bierzmowanie”.

Pierwsze eliminacje odbyły się w szkole 28 listopada 2018 r. Spośród 22 uczniów, którzy wzięli w nich udział do etapu finałowego zakwalifikował się Tomasz Hućko, uczeń klasy maturalnej technikum w zawodzie technik ekonomista.

Dalsze zmagania konkursowe miały miejsce w Warszawie, na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW. 2 kwietnia 2019 r. odbył się tam etap finałowy, w którym wzięło udział ponad 140 uczniów z 46 szkół z całej Polski. Test konkursowy wyłonił 8 najlepszych osób, wśród których różnice punktowe były minimalne. Konieczne stało się przeprowadzenie dogrywki o trzecie miejsce. W tejże dogrywce Tomasz Hućko okazał się bezkonkurencyjny i maksymalną liczbą punktów pokonał przeciwników. Został laureatem, a jako nagrodę otrzymał indeks dający mu możliwość studiowania na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW oraz cenne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, zwłaszcza na zbliżających się egzaminach
maturalnych.

Opiekun – Justyna Wilusz


Zdjęcia są w naszej GALERII.