ETAP CENTRALNY XI OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Kwiecień 16 2019 10:22:18
ETAP CENTRALNY XI OLIMPIADY WIEDZY HOTELARSKIEJ


Rozszerzona zawartość newsa
W dniach 8 – 11 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu, odbył się ogólnopolski finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.

Tegoroczna olimpiada odbywała się pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

Po raz pierwszy na finale naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III a – Emilia Nastał.
Zadanie uczestników składało się z dwóch części. W pierwszej rozwiązywali oni test obejmujący 60 pytań sprawdzających wiedzę z zagadnień związanych z hotelarstwem, z czego 30 % dotyczyło tematyki wiodącej. Część druga polegała na wykonaniu zadania z obsługi konsumenta i obsługi gościa w recepcji w języku obcym.

Do walki o tytuł Mistrza Wiedzy Hotelarskiej stanęło 30 uczniów z całej Polski. W wyniku rywalizacji nasza uczennica zdobyła tytuł finalisty olimpiady. Gratulujemy ogromnej wiedzy i umiejętności i życzymy dalszych sukcesów.

Po zmaganiach konkursowych, wykorzystując słoneczną pogodę, był czas na odpoczynek, spacery nad morzem i podziwianie pięknych zachodów słońca. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje dla uczestników, wycieczkę do ekskluzywnych hoteli oraz pokazy i warsztaty gastronomiczne.

Joanna Wojnicka


Zdjęcia są w naszej GALERII.