208/2018 - PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE
Dodane przez jurek dnia Czerwiec 13 2019 11:07:19
PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

FINAŁ W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM


Rozszerzona zawartość newsa


PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE
FINAŁ W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM


W piątek 7 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie odbył się finał konkursu „Przedsiębiorczość w praktyce”. W czwartej edycji wystartowało 892 uczniów z 25 szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. W grupie sześciu finałowych drużyn znaleźli się uczniowie naszej szkoły – Wioletta Frodyma, Anita Oleniacz i Jakub Szelest z klasy III A.
W naszej szkole od października 2018 roku do czerwca tego roku odbył się cykl szkoleń i warsztatów z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy oraz innych instytucji współpracujących z organizatorami konkursu. Celem zmagań było kształtowanie wśród uczniów postawy przedsiębiorczości oraz pozyskanie wiedzy z zakresu finansów, skarbowości, ekonomii. Organizatorem tegorocznej edycji konkursu jest Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, w ramach projektu dofinansowanego przez Narodowy Bank Polski z zakresu edukacji ekonomicznej, przy współpracy Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku oraz Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle.
W finale konkursu w urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstawiciele wszystkich tych instytucji, aby złożyć gratulacje młodym osobom, które dotarły do finałowego etapu i wysłuchać ich prezentacji - biznesplanu przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny.
W finale nasi uczniowie – Anita Oleniacz, Wioletta Frodyma i Jakub Szelest z klasy III A - przedstawili w formie prezentacji multimedialnej swój pomysł na biznes – przedsiębiorstwo produkujące ozdoby drewniane. Uczniowie przygotowali i wykonali szyld przedsiębiorstwa, własne wizytówki oraz projekty wyrobów gotowych wykonanych przy pomocy obrabiarki CNC.


I miejsce zajęli uczniowie ze „Szczepanika” w Krośnie.
II miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół w Ropczycach
III miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie.

Opiekun uczniów
Dorota Więch - ZiębaZdjęcia w GALERII.