„NIE ZAGUBIĆ TALENTU” – NAGRODA MARSZAŁKA DLA EMILII NASTAŁ
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Październik 02 2019 09:19:21
„NIE ZAGUBIĆ TALENTU” – NAGRODA MARSZAŁKA DLA EMILII NASTAŁRozszerzona zawartość newsa


„NIE ZAGUBIĆ TALENTU” – NAGRODA MARSZAŁKA DLA EMILII NASTAŁ


W ostatni piątek (27 września) w Dębicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród i stypendiów dla najbardziej uzdolnionych i wyróżniających się uczniów województwa podkarpackiego. Marszałek województwa Władysław Ortyl wręczył listy gratulacyjne najbardziej utytułowanym finalistom i laureatom ogólnopolskich konkursów i olimpiad przedmiotowych. Oprócz marszałka województwa w gali uczestniczyli również: poseł Kazimierz Moskal, Podkarpacki Kurator Oświaty – Małgorzata Rauch, obecni też byli radni wojewódzcy oraz przedstawiciela samorządu miasta Dębica.

Emilia Nastał – uczennica klasy IV A z grupy technik hotelarstwa otrzymała nagrodę indywidualną za wybitne osiągnięcia naukowe. Jest ona finalistką szczebla centralnego XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”. Emilka klasę trzecią ukończyła z wyróżnieniem ze średnią ocen 5.0 oraz średnią 5,6 z przedmiotów zawodowych.

Jeżeli są talenty, jeżeli ktoś o nie dba i je rozwija, jeżeli pojawiają się sukcesy – to trzeba je docenić. Samorząd Województwa Podkarpackiego kieruje program, który ma was wzmocnić nagrodami, stypendiami i choć częściowo pokryć koszty, bo rozwijanie talentu kosztuje – mówił do młodzieży, rodziców i nauczycieli marszałek Władysław Ortyl.

W tym roku stypendia naukowe przyznano 78 uczniom i absolwentom szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz uczniom szkół ponadpodstawowych. Przyznano także 32 stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne. Nagrodami pieniężnymi zostało uhonorowanych 80 uczniów oraz 8 zespołów artystycznych. Stypendia, które w tym roku otrzymali uczniowie wynoszą 300 zł miesięcznie na okres od września do czerwca następnego roku. Nagrody indywidualne to 1000 zł, a dla zespołów - 2000 zł.

Galę uświetniły indywidualne występy wokalne uzdolnionych uczniów oraz nagrodzonego chóru, a także pokaz tańców w wykonaniu stypendystów.

http://rzeszow.tvp.pl/44582071/nie-zagubic-talentu-przyznano-stypendia-dla-najbardziej-uzdolnionych-uczniow-w-regionie

Zdjęcia są w naszej GALERII.