UCZNIOWIE ZSE NA KONGRESIE 590 W JASIONCE
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Październik 10 2019 07:53:00
UCZNIOWIE ZSE NA KONGRESIE 590 W JASIONCE


Rozszerzona zawartość newsa


W dniach 7- 8 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena w Jasionce już po raz czwarty odbyły się debaty o polskiej gospodarce. Patronat honorowy nad Kongresem 590 ponownie objął prezydent RP Andrzej Duda, zaś uczestnikami poszczególnych paneli dyskusyjnych byli politycy, szefowie największych polskich przedsiębiorstw. Serię przemówień rozpoczął Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. Po Władysławie Ortylu głos zabrał prezydent Andrzej Duda – inaugurując dwudniowe wydarzenie w Jasionce.

Również w tym roku grupa uczniów z naszej szkoły z klas 3 i 4 w zawodzie technik ekonomista mogła uczestniczyć w spotkaniu z Prezydentem RP, wysłuchać debat gospodarczych oraz uczestniczyć osobiście w panelach dyskusyjnych prowadzonych przez znanych polityków czy prezesów firm z Polski i zagranicy. Wystarczy wymienić takie znane marki jak Google czy Amazon.

Podczas kongresu swoje stanowiska wystawiennicze miały największe polskie firmy państwowe, takie jak Orlen, PGE czy KGHM. Stanowisko Orlenu było jednym z największych na całym kongresie i przypominało powiększoną stację benzynową, gdzie można było odpocząć, wypić pyszną kawę i nabrać sił na dalsze zwiedzanie.

Na stoisku KGHM można było sprawdzić ile waży 2 mln złotych, a na stoisku Cocktail Bike każdy podczas kongresu mógł wykręcić swój koktajl w blenderze, który pobierał energię z pedałowania na rowerze.

Zwiedzając centrum wystawiennicze można było obejrzeć również makiety samolotów zaprojektowanych na Podkarpaciu, oraz spróbować podkarpackich słodyczy oraz wyrobów regionalnych.


Dorota Więch - Zięba

Zdjęcia są w naszej GALERII.