WYCIECZKA DO KRASICZYNA NA OBCHODY ŚWIĘTA 5. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH.
Dodane przez RAFALADAMOWSKI dnia Listopad 11 2019 13:01:40
WYCIECZKA DO KRASICZYNA NA OBCHODY ŚWIĘTA 5. BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH.


Rozszerzona zawartość newsa

W dniu 18.10.2019 roku, uczniowie klasy IEg wzięli udział w wycieczce do Krasiczyna, której celem było uczestnictwo młodzieży w obchodach święta 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

Organizatorzy przybliżyli młodzieży codzienne życie i służbę oraz zaprezentowali sprzęt wojskowy używany w jednostce. Uroczystość odbyła się na terenie Zespołu Zamkowo-Parkowego w pięknej scenerii jesiennego, babiego lata. Tam też, żołnierze przygotowali szereg gier i zabaw, w których z chęcią uczestniczyła nasza młodzież. Nie zabrakło również poczęstunku z kuchni żołnierskiej, z której pachniała pyszna grochówka.

Uczniowie klasy IEg mogli też uczestniczyć w lekcji historii i patriotyzmu. Podczas zwiedzania zamku w Krasiczynie mieli możliwość poznać zawiłe losy ważnych dynastii polskich magnackich rodów: Krasickich, Modrzewskich, Potockich i Sapiehów.

Wycieczka z pewnością przybliżyła młodzieży: życie codzienne żołnierzy w czasie pokoju, dała obraz rzeczywistości gospodarczej, politycznej i kulturowej Polski, kształtowanej ówcześnie przez najbardziej wpływowe rodziny książęce, ale również uwrażliwiła uczniów na piękno przyrody ojczystej.

Bogusław Lidwin

Zdjęcia są w naszej GALERII.