Grudzień 13 2019 14:22:10
  FACEBOOK


  FILMY O SZKOLE

  JUBILEUSZ

INFORMACJE

  Nawigacja
Strona Główna
Adres i telefony
Patron szkoły
Statut szkoły
Nauczyciele

Jnformacje
Artykuły
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj

K gości-stare wpisy
Galeria - ZSE
Archiwum - Web Albumy
Galeria - stare zdjęcia
  Egzaminy
 • Matura
 •   Dla ucznia i rodzica
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  PODRĘCZNIKI
  Dziennik internetowy
  Instrukcja logowania
  STATUT
  SKRZYNKA PYTAŃ
  I UWAG

  Napisz do dyrektora
    Strony przedmiotowe
  Biologia
  Język angielski
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Obsługa Konsumenta
  Organizacja pracy służby pięter

  Climate Change in Europe
  Szkoła partnerska
   VIII REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK W BRZOZOWIE

  VIII REJONOWE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK W BRZOZOWIE

  28 kwietnia w pięknej scenerii parku miejskiego w Brzozowie, dzięki hojności licznych sponsorów i przychylności Pana Burmistrza odbyły się VIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowy PCK w Brzozowie. Mistrzostwa otworzyła Pani Danuta Gwizdała – Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Brzozowie- witając wszystkich przybyłych gości i uczestników mistrzostw.

  W dalszej części przemówienia Pani Prezes zwróciła uwagę na istotę tego rodzaju zawodów, jak również na potrzebę szkolenia młodych ludzi w udzielaniu pierwszej pomocy. Następnie podziękowała wszystkim instytucjom, firmom, i osobom prywatnym za wsparcie finansowe, rzeczowe i organizacyjne w przygotowaniu tychże mistrzostw. Wśród wymienionych osób byli między innymi: Pan Zygmunt Błaż Starosta Brzozowski - dofinansowanie części nagród dla uczestników mistrzostw, Pan Józef Rzepka Burmistrz Brzozowa - zgoda na przeprowadzenie mistrzostw w parku miejskim, Pan Jan Prajsnar Dyrektor ZSB w Brzozowie - pomoc w nagłośnieniu, Pani Barbara Sawka, właścicielka apteki w Brzozowie -pomoc finansowa, Pan Wacław Bieńczak - cukiernia w Brzozowie, Państwo Grażyna i Andrzej Wojtowiczowie - „Gran-Pik” , Pani Aleksandra Bąk, piekarnia w Przysietnicy - pomoc rzeczowa.

  Założenia organizacyjne oraz zasady rywalizacji omówił Pan Bogusław Lidwin – sędzia główny mistrzostw. Porządek wykonywanych zadań na poszczególnych ogniskach urazowych został określony drogą losowania. Każda ze zgłoszonych drużyn ratowniczych miała do pokonania trasę, na której rozmieszczone były cztery scenki z pozorowanymi zdarzeniami traumatycznymi oraz test sprawdzający wiedzę z zakresu pierwszej pomocy, prawa humanitarnego oraz historii i działalności Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Pozoracja została przygotowana przez uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie pod opieką Pani Justyny Leszek-Czubskiej. Zespoły ratownicze udzielały pomocy poszkodowanym z następującymi urazami: złamanie żuchwy, złamanie podstawy czaszki, rana szarpana (pogryzienie przez psa), rana postrzałowa ramienia, cukrzyca, zawał, ciało obce w oku, złamanie otwarte podudzia, uszkodzenie kręgosłupa , porażenie prądem, zadławienie oraz omdlenie. Poprawność postępowania ratowników na ogniskach urazowych oceniali Instruktorzy Pierwszej Pomocy Zarządu Głównego PCK w składzie: Pani Maria Stahl z Krosna, Pani Janina Pankowicz z Jasła, Pani Ewa Radwańska z Sanoka i Pan Jacek Chmiel z Rzeszowa. Sędzią Głównym był Pan Bogusław Lidwin z Brzozowa.

  Poziom przygotowania zawodników do działań ratowniczych był wysoki i bardzo wyrównany. Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
  - w kategorii szkół gimnazjalnych:
  1. Gimnazjum w Starej Wsi
  2. Gimnazjum w Brzozowie
  3. Gimnazjum w Przysietnicy
  4. Gimnazjum w Trześniowie
  - w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
  1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie
  2. Zespół Szkół Budowlanych w Brzozowie
  3. Zespół Szkół Ekonomicznych w Brzozowie ( II drużyna)
  Zwycięska drużyna z ZSE w Brzozowie pod kierunkiem Pana Bogusława Lidwina wystąpiła w następującym składzie: Justyna Tarkowska – kapitan, Marzena Milczanowska, Aleksandra Kostka, Paulina Dydek, Sylwia Mrozek.


  W trakcie mistrzostw uczestnicy byli częstowani drożdżówkami, słodyczami oraz napojami, a po zakończeniu rywalizacji udali się na obiad przygotowany w SP w Brzozowie.
  VIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zakończyły się wręczeniem nagród, pamiątkowych dyplomów i pucharów oraz podziękowań osobom, które pomagały w organizacji i przeprowadzeniu mistrzostw. Nagrody wręczała Pani Ewa Tabisz - Sekretarz Powiatu Brzozowskiego . Mistrzostwa Zamknęła Pani Danuta Gwizdała - Prezes ZR PCK w Brzozowie .

  W ramach współpracy z Zarządem Rejonowym PCK w Sanoku drużyna z ZSE w Brzozowie uczestniczyła gościnnie w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Sanoku. Celem spotkania zespołów oprócz rywalizacji była wymiana doświadczeń i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Występując poza konkursem drużyna z ZSE w Brzozowie uzyskała jedenastopunktową przewagę nad zwycięskim zespołem z Sanoka, zyskując tym samym uznanie komisji sędziowskich na wszystkich ogniskach urazowych.
  Laureaci zawodów zarówno w Brzozowie, jak i w Sanoku, będą reprezentować swój powiat na zawodach wojewódzkich.

  Justyna Leszek-Czubska
  Opiekun SK PCK w ZSE w Brzozowie

  Zobacz zdjęcia z zawodów

    O SZKOLE
  II Liceum Ogólnokształcące

  Technikum Nr 1
  Technik ekonomista
  Technik rachunkowości
  Technik handlowiec
  Technik hotelarstwa
  Technik żywienia i usług gastronomicznych
    Plan lekcji
  Plan lekcji
  Zastępstwa
    Dziennik internetowy

  Instrukcja logowania
    
    BIBLIOTEKA
    POTĘGUJEMY KOMPETENCJE
    Linki


    Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   
     Powered by v6.00.307 © 2003-2005
  Phase II by:
  3936612 Unikalnych wizyt