Grudzień 13 2019 14:48:38
  FACEBOOK


  FILMY O SZKOLE

  JUBILEUSZ

INFORMACJE

  Nawigacja
Strona Główna
Adres i telefony
Patron szkoły
Statut szkoły
Nauczyciele

Jnformacje
Artykuły
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj

K gości-stare wpisy
Galeria - ZSE
Archiwum - Web Albumy
Galeria - stare zdjęcia
  Egzaminy
 • Matura
 •   Dla ucznia i rodzica
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  PODRĘCZNIKI
  Dziennik internetowy
  Instrukcja logowania
  STATUT
  SKRZYNKA PYTAŃ
  I UWAG

  Napisz do dyrektora
    Strony przedmiotowe
  Biologia
  Język angielski
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Obsługa Konsumenta
  Organizacja pracy służby pięter

  Climate Change in Europe
  Szkoła partnerska
   Najpiękniejszy stół wielkanocny 2009
  „Najpiękniejszy stół wielkanocny”

  Pod takim właśnie tytułem 25 marca odbywał się już po raz szósty w Zespole Szkół Ekonomicznych w Brzozowie konkurs wielkanocny. Głównymi bohaterami konkursu na „Najpiękniejszy stół wielkanocny” byli uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego, którzy udekorowali stoły oraz sporządzili potrawy i wypieki.
  Rywalizowały ze sobą trzy grupy uczniów, które dołożyły starań, by na stole były potrawy cieszące wzrok i rozkoszne w smaku. Jak co roku nad wszystkim czuwała pani Anna Warzybok, dzięki której młodzież wcześniej na zajęciach praktycznych doskonaliła swoje umiejętności kulinarne.
  Jednym z głównych celów konkursu było reprezentowanie pierwiastka regionalnego oraz podtrzymywanie tradycyjnej kuchni polskiej. Uczniowie wykonali dekoracje stołów wielkanocnych oraz przygotowali potrawy i ciasta świąteczne. Młodzież znacznie wcześniej na zajęciach praktycznych w swoich grupach dyskutowała na temat odpowiedniej dekoracji stołu, jak i doskonaliła sztukę pieczenia i gotowania. Uczniowie włożyli wiele wysiłku i pomysłowości w swoją pracę gastronomiczną oraz wykazali się wzorowymi zdolnościami. W oczy gości rzuciły się pięknie udekorowane potrawy, wśród których między innymi były: żurek z jajkiem i szynką, jajka faszerowane, jajka w pomidorach, koguciki z jajek, galaretki drobiowe z jajkiem i warzywami, galaretki owocowe, jeż (zrobiony z warzyw, sera i szynki nadzianych na wykałaczki), sałatki i wiele innych potraw. Na stołach pojawiły się też ciasta wielkanocne: baby, mazurki i babeczki. Nie zabrakło orzeźwiających soków owocowych i kawy na zimno. Wzrok cieszyły ozdoby wykonane z owoców i warzyw. Były to łabędzie z jabłek, wozy z ananasów, koszyk z melona z sałatką owocową oraz piękny kogut z ananasa, papryki i innych warzyw. Stoły przybrane były wielkanocnymi ozdobami: pisankami, rzeżuchą i baziami. Dominowały kolory wiosenne: żółty i zielony.

  Jury składało się z następujących osób: Naczelnik Wydziału Oświaty Stanisław Pilszak, Dyrektor ZSE Jerzy Olearczyk, Wicedyrektor ZSE Jerzy Lasek, inicjatorka konkursu Anna Warzybok, dziennikarka Anna Władyka, wychowawca klasy III G Bogusław Lidwin, a także Magdalena Nawłoka i Renata Stach. Jury, które oceniało smak i wykonanie każdej potrawy miało bardzo trudne zadanie. Wszystko prezentowało się i smakowało wyśmienicie. Z zadowoleniem stwierdzono wysoki poziom prezentacji, zarówno pod względem kulinarnym jak i estetycznym. Doceniono wkład pracy, pomysłowość oraz technikę i w związku z tym jury postanowiło przyznać trzy równorzędne I miejsca.

  W skład grupy I weszli uczniowie: Joanna Błachut, Ewa Błaż, Edyta Chorążak, Katarzyna Domaradzka, Agnieszka Dudek, Paulina Jantosz, Kamila Kornafel i Arkadiusz Kozioł.

  Grupę II prezentowali: Dorota Kozłowska, Małgorzata Kucharska, Jolanta Kurzydło, Elżbieta Kwartnik, Wioletta Niedzielska, Beata Niemiec, Monika Reddig i Paweł Raszka.

  Grupa III to: Katarzyna Sech, Monika Sokalska, Justyna Sowa, Ewa Stawarz, Teresa Szuba, Katarzyna Zubel, Kinga Zubel, Łukasz Rogoz oraz Paweł Sabat.

  Konkurs nauczył uczniów organizacji czasu pracy, odpowiedzialności za powierzone zadania, pomysłowości oraz przygotowania do wystąpień ze swoimi dziełami kulinarnymi przed szerszym gronem osób.
  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie wielkanocnym życzymy powodzenia i doskonalenia zdobytych już umiejętności kulinarnych, bo jak mówi polskie przysłowie: „Przez żołądek do serca”.

  Renata Stach

  Zdjęcia z konkursu na Picasa Web Albums

  Poniżej zdjęcia grup przy świątecznych stołach.

    O SZKOLE
  II Liceum Ogólnokształcące

  Technikum Nr 1
  Technik ekonomista
  Technik rachunkowości
  Technik handlowiec
  Technik hotelarstwa
  Technik żywienia i usług gastronomicznych
    Plan lekcji
  Plan lekcji
  Zastępstwa
    Dziennik internetowy

  Instrukcja logowania
    
    BIBLIOTEKA
    POTĘGUJEMY KOMPETENCJE
    Linki


    Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   
     Powered by v6.00.307 © 2003-2005
  Phase II by:
  3936668 Unikalnych wizyt