Grudzień 13 2019 15:06:54
  FACEBOOK


  FILMY O SZKOLE

  JUBILEUSZ

INFORMACJE

  Nawigacja
Strona Główna
Adres i telefony
Patron szkoły
Statut szkoły
Nauczyciele

Jnformacje
Artykuły
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj

K gości-stare wpisy
Galeria - ZSE
Archiwum - Web Albumy
Galeria - stare zdjęcia
  Egzaminy
 • Matura
 •   Dla ucznia i rodzica
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  PODRĘCZNIKI
  Dziennik internetowy
  Instrukcja logowania
  STATUT
  SKRZYNKA PYTAŃ
  I UWAG

  Napisz do dyrektora
    Strony przedmiotowe
  Biologia
  Język angielski
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Obsługa Konsumenta
  Organizacja pracy służby pięter

  Climate Change in Europe
  Szkoła partnerska
   Szkolne Koło Wolontariatu
  Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2007/2008 opracowane przez opiekuna Panią Joannę Rygiel.


  W październiku przy szkolnej bibliotece powstało Koło Wolontariatu. Przez ok. 1,5 miesiąca ogólne spotkania odbywały się co ok. 3 tygodnie z racji czynności organizacyjnych, odpowiedniego przydzielania wolontariuszy do konkretnych miejsc, w których mieliby pracować. W późniejszym czasie spotkania organizowano w razie potrzeby.
  Działalność koła składa się z dwóch części: pracy całorocznej: stałej, systematycznej, w wybranym przez siebie miejscu i akcji jednorazowych.
  Grupa 12 osób pracuje w Domu Pomocy Społecznej „Spokojna Przystań”. Dwa razy w tygodniu po 2-3 godziny wolontariusze spędzają czas ze starymi ludźmi. Rozmawiają z nimi, spacerują, czytają książki i słuchają. Z informacji uzyskanych od kierownika placówki p. mgr Lidii Komskiej wynika, że wolontariusze podchodzą z wielkim zaangażowaniem do swojej pracy, a osoby, z którymi przebywają nie mogą się wręcz doczekać na młodzież.
  20 osób uczestniczy w zajęciach z dziećmi w Świetlicy Socjoterapeutycznej. Przychodzą tam dzieci z terenu Brzozowa, często takie, którym rodzice poświęcają mało czasu i uwagi. Młodzież odrabia z nimi zadania domowe, uczy się, gra w różne gry, pomaga w zajęciach plastycznych, muzycznych, przy organizacji wycieczek, wyjazdów.
  5 dziewcząt pracowało z niepełnosprawnymi w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Starej Wsi. Zajęcia odbywały się w pracowniach tematycznych: wikliniarskiej, ceramicznej, tkackiej, komputerowej. Wolontariuszki oprócz pomocy niepełnosprawnym, rozmów z nimi, wspólnego spędzania czasu, same zdobywały nowe umiejętności.
  Grupa kilkunastu osób zdecydowała się na odwiedzanie dzieci w Przedszkolu nr 1 w Brzozowie. Tam, w grupkach kilkuosobowych w tych samych oddziałach przedszkolnych wolontariusze czytali bajki, uczyli piosenek, wspólnych zabaw. Przedszkolaki czekały z uśmiechem na swoich starszych kolegów a wolontariusze oprócz zajęć z dziećmi poznawali pracę nauczyciela przedszkola.

  Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło również następujące działania:
  - listopad 2007- włączenie się w ogólnokrajową akcję zbierania pieniędzy na budowę domu dla niepełnosprawnych w Kielcach. Kwestująca na ulicach Brzozowa młodzież zebrała 821,10 zł.
  - grudzień 2007- zorganizowano w szkole akcję „ I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Zbierano maskotki i słodycze dla potrzebujących. Uczniowie i nauczyciele podarowali około 160 maskotek i ponad 7 kg słodyczy. Większą część zabawek wolontariuszki przekazały do świetlicy Oddziału Dziecięcego brzozowskiego szpitala. Słodycze i pozostałe maskotki rozdzielono pomiędzy Świetlicę Socjoterapeutyczną, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej.
  - kwiecień 2008-aktywny udział w kweście wspomagającej Fundację Promocji Zdrowia im. dr Stanisława Langa. Celem zbiórki była pomoc w zakupie aparatu do badań radiologicznych. Wolontariusze kwestowali przy kościołach na terenie powiatu brzozowskiego. Zebrali ponad 6 tys.zł.
  - maj 2008-aktywny udział w akcji zorganizowanej przez Fundację Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak pod hasłem „Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem”. Wolontariusze kwestowali na ulicach Brzozowa zbierając pieniądze, które będą w 100% wykorzystane dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Zebrano w sumie ponad 1600 zł.
  Praca wolontariuszy nie polega na robieniu rzeczy wielkich. Wystarczy zrobić jakąś małą rzecz. Ona ma jednak wielkie znaczenie. Ci, którzy otrzymują pomoc, mają możliwość przebywania z uśmiechniętymi, miłymi młodymi ludźmi, a młodzież uczy się cierpliwości, odpowiedzialności, systematyczności i czuje się potrzebna, dowartościowana. Rozwija także swoją wrażliwość, odkrywa nowe, dobre cechy charakteru. Wolontariusze zdobywają nowe doświadczenia, uczą się nowych rzeczy, poznają wielu nowych przyjaciół. Mają satysfakcję i poczucie zadowolenia ze swojej przydatności. Wolontariat to nie tylko sposób na spędzanie wolnego czasu czy bycie użytecznym. Jest to przede wszystkim wyjście naprzeciw drugiemu człowiekowi, to podjęcie odpowiedzialności za niego, to doświadczenie obdarowywania i bycia obdarowywanym.
  Zobacz zdjęcia wolontariuszy
  Zobacz podziękowania
  1, 2
    O SZKOLE
  II Liceum Ogólnokształcące

  Technikum Nr 1
  Technik ekonomista
  Technik rachunkowości
  Technik handlowiec
  Technik hotelarstwa
  Technik żywienia i usług gastronomicznych
    Plan lekcji
  Plan lekcji
  Zastępstwa
    Dziennik internetowy

  Instrukcja logowania
    
    BIBLIOTEKA
    POTĘGUJEMY KOMPETENCJE
    Linki


    Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   
     Powered by v6.00.307 © 2003-2005
  Phase II by:
  3936720 Unikalnych wizyt