Kwiecień 09 2020 12:51:24
  TECHNIKUM NR 1
BRĄZOWĄ SZKOŁĄ 2020
  FACEBOOK


  FILMY O SZKOLE

  JUBILEUSZ

INFORMACJE

  Nawigacja
Strona Główna
Adres i telefony
Patron szkoły
Statut szkoły
Nauczyciele

Jnformacje
Artykuły
Kategorie Newsów
Forum
Kontakt
Szukaj

K gości-stare wpisy
Galeria - ZSE
Archiwum - Web Albumy
Galeria - stare zdjęcia
  Egzaminy
 • Matura
 •   Dla ucznia i rodzica
  Plan lekcji
  Zastępstwa
  PODRĘCZNIKI
  Dziennik internetowy
  Instrukcja logowania
  STATUT
  SKRZYNKA PYTAŃ
  I UWAG

  Napisz do dyrektora
    Strony przedmiotowe
  Biologia
  Język angielski
  Język niemiecki
  Język rosyjski
  Obsługa Konsumenta
  Organizacja pracy służby pięter

  Climate Change in Europe
  Szkoła partnerska
   POTĘGUJEMY KOMPETENCJE


  PROJEKT "POTĘGUJEMY KOMPETENCJE"

  Od 1 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych trwa realizacja projektu Potęgujemy kompetencje. Celem projektu jest podwyższenie jakości i wzmocnienie atrakcyjności oferty edukacyjnej w zakresie kształcenia zawodowego w naszej szkole. Projektem zostało objętych 120 uczniów uczących się w czterech zawodach: technik ekonomista, technik handlowiec, technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych oraz 13 nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. W ramach projektu uczniowie mieli możliwość nabycia dodatkowych uprawnień, wiedzy i umiejętności na kursach oraz doskonalenie swojego warsztatu pracy na miesięcznych stażach zawodowych u pracodawców. Odbyły się też kursy doskonalące dla nauczycieli w zakresie: obsługi programu Insert, profesjonalnej obsługi konsumenta, sztuki barmańskiej i baristycznej.

  Dla uczniów zostały zrealizowane:
  Kurs obsługi kasy fiskalnej
  Kurs prowadzenia PKPiR z obsługą programu Rachmistrz
  Kurs carvingu
  Kurs baristy
  Kurs kelnerski
  Kurs barmański

  Tematyka prowadzonych kursów i szkoleń ukierunkowana została na branże cieszące się szczególnym powodzeniem na rynku zatrudnienia, z którymi młodzież naszej szkoły ma kontakt w ramach realizowanych praktyk zawodowych. Sądzimy, że młodzież uczestnicząca w projekcie otrzyma dodatkowe wsparcie w planowaniu ścieżki zawodowej po zakończeniu nauki w szkole. W lipcu 2018 roku 54 uczniów naszej szkoły podejmie staże zawodowe, zgodne z profilem kształcenia, gdzie będzie mogła doskonalić umiejętności nabyte na kursach.

  Ponadto udział w projekcie pozwolił na doposażenie pracowni kształcenia zawodowego. Pracownia komputerowa wzbogaciła się o nowe komputery, monitory, rzutnik multimedialny oraz obrotowe krzesła o regulowanej wysokości siedziska. Powstała również pracownia obsługi konsumenta wyposażona w stoły konsumenckie, bieliznę stołową, zastawę stołową, ladę barmańską oraz profesjonalny dwu-kolbowy ekspres ciśnieniowy wraz z młynkiem. W obu pracowniach na bieżąco odbywają się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem nowego sprzętu.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kursów:

  KURS BARISTY.

  KURS BARMAŃSKI.

  KURS CARVINGU.

  KURS KELNERSKI.

  KURS OBSŁUGI KAS FISKALNYCH

  KURSY NAUCZYCIELE

  WYPOSAŻENIE PRACOWNI KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO


  PROJEKT "WYKORZYSTANIE TECHNOLOGII INFORMACYJNO-KOMUNIKACYJNYCH ORAZ EKSPERYMENTU W PROCESIE NAUCZANIA ORAZ ROZWIJANIA KOMPETENCJI INFORMATYCZNYCH I PRZYRODNICZYCH"


  Od grudnia 2017 roku młodzież szkolna uczestniczy w projekcie "Wykorzystanie technologii informacyjno komunikacyjnej oraz eksperymentu w procesie nauczania oraz rozwijania kompetencji informatycznych i przyrodniczych". Szkolenie jest przeznaczone dla uczniów technikum, którzy chcą stosowaćtechnologię informacyjną (w tym technologie mobilne) w procesie kształcenia i rozwijania swoich kompetencji. W czasie szkolenia zostaną zaprezentowane i wykorzystane najnowsze trendy oraz nowoczesne sposoby wykorzystania TIK.
  Uczniowie posiadają podstawowe umiejętności posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem. Zajęcia realizowane sąw grupach z wykorzystanie wiedzy z przedmiotów informatyka, język angielski , język niemiecki.
  Szkolenie ma na celu zapoznanie z najnowszymi trendami i programami dotyczącymi technologii informacyjno komunikacyjnej oraz zachęcenie uczniów do stosowania nowych rozwiązań technologii ( w tym mobilnej) poprzez przedstawienie możliwości i korzyści edukacyjnych.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkoleń:

  PROJEKT TIK Informatyka

  PROJEKT TIK j. niemiecki

  PROJEKT TIK wiedza o społeczeństwie

  PROJEKT TIK j. angielski
    O SZKOLE
  II Liceum Ogólnokształcące

  Technikum Nr 1
  Technik ekonomista
  Technik rachunkowości
  Technik handlowiec
  Technik hotelarstwa
  Technik żywienia i usług gastronomicznych
    Plan lekcji
  Plan lekcji
  Zastępstwa
    Dziennik internetowy

  Instrukcja logowania
    
    BIBLIOTEKA
    POTĘGUJEMY KOMPETENCJE
    Linki


    Logowanie
  Nazwa Użytkownika

  Hasło  Zapomniane hasło?
  Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
   
     Powered by v6.00.307 © 2003-2005
  Phase II by:
  4120250 Unikalnych wizyt